afarineshebartar.ir

تجهیز زندان بم در جهت کاهش معضلات اجتماعی فراگیر؛

موسسه خیریه کوثر مشیز در راستای فعالیت‌های خیرخواهانه خود اقدام به مشارکت در ساخت ۹ سوئیت ملاقات شرعی با زیر بنای بیش از ۴۹۲ متر مربع و با برآورد هزینه بیش از ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در زندان بم نموده است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۸ - ۱۰ آذر ۱۳۹۷
پ

آفرینش برتر-موسسه خیریه کوثر مشیز در راستای فعالیت‌های خیرخواهانه خود اقدام به مشارکت در ساخت ۹ سوئیت ملاقات شرعی با زیر بنای بیش از ۴۹۲ متر مربع در زندان بم نموده است.
این طرح از اسفند ماه سال ۱۳۹۶ با برآورد هزینه بیش از ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال توسط کارشناسان کلید خورد. در مرحله نخست، موسسه خیریه کوثر مشیز در سال ۹۶ مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به متولیان زندان بم جهت ساخت این سوئیت‌ها پرداخت نمود. ساخت سوئیت ملاقات شرعی زندان بم با هزینه کرد بیش از ۳۰۰ میلیون ریال دیگر در سال ۱۳۹۷ ادامه یافت و تاکنون این پروژه بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گفته کارشناسان، ایجاد اتاق های ملاقات شرعی مخصوص دیدار زندانیان با همسرانشان در حمایت های روانی و همچنین پیشگیری از بیماری ایدز می تواند بسیار تأثیرگذار باشد. یکی از سودمندی‌های این کار حفظ روابط خانوادگی و صمیمی زندانی و دادن توانایی بازگشت دوباره به جامعه به زندانی است. به علاوه این نوع ملاقات‌ها حکم جایزه‌ای را دارند که باعث می‌شوند خوش‌رفتاری زندانی افزایش پیدا کند.

 

ساخت سوئیت‌های ملاقات شرعی در زندان بم با همت موسسه خیریه کوثر مشیز

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: