afarineshebartar.ir

ابعاد اجتماعی ایدز در ایران
لزوم آگاهی بخشی به جامعه در مورد بیماری هولناک "ایدز"؛

ابعاد اجتماعی ایدز در ایران

متاسفانه تا مدت‌ها وجود بیماری ایدز در ایران، کتمان می‌شد و حتی پس از قبول وجود این بیماری در ایران، به منظور انکار روابط پر مخاطره جنسی، عامل اصلی انتقال ویروس ایدز را سرنگ‌های آلوده در میان معتادان تزریقی معرفی می‌کردند. به نظر می‌رسد هنوز هم یکی از مهمترین مشکلات این بیماری و دلیل اصلی برای نداشتن آمار صحیح، مسئله" انکار "است.
متاسفانه آمار فرزندان آسیب پذیر جامعه در حال افزایش است
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان کرمان مطرح کرد:

متاسفانه آمار فرزندان آسیب پذیر جامعه در حال افزایش است

محمود منصوری معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کرمان با تقدیر و تشکر از فعالیت‌های خیرخواهانه مشیز در طول ۲۴ سال گذشته گفت: خدمات مشیز در مجموع قابل قبول و خوب است و امروز همه مشیز را می‌شناسند و مورد قبول همگان است.
سازمان ملل دختر ایرانی را به عنوان برترین زن روستایی جهان معرفی کرد + عکس
زیبا عزیزی به عنوان برترین زن روستایی جهان ;

سازمان ملل دختر ایرانی را به عنوان برترین زن روستایی جهان معرفی کرد + عکس

زیبا عزیزی‌، زاده روستای عزیزآباد شهرستان «قصرقند» استان سیستان و بلوچستان است و همین چند روز پیش سازمان ملل او را به‌عنوان چهارمین بانوی روستایی برتر جهان و برترین زن روستایی ایران معرفی کرد.
به بهانه "روز ملی تعاون"

" تعاون" حلقه گمشده در جامعه

زندگی اجتماعی انسان‌ها بر اصل ارتباط و وابستگی بنا شده است و پویایی این مهم، نیازمند به کار گرفتن استعداد‌ها و استفاده از نظام تعاون و مشارکت است. از منظر انسانی و اسلامی جامعه صالح و مبتنی بر ارزش‌های والای اخلاقی جامعه‌ای است که همه‌ی افراد در آن از نعمت‌های الهی برخوردار باشند و ترحّم و تعاون در بین آن‌ها حاکم باشد؛ زیرا هدف از زندگی اجتماعی، کمک افراد به همدیگر برای آسان‌تر شدن راه نیل به کمال است.
۱
آخرین اخبار